Facebook

Objevte svět precizně zpracovaného
a dokonale funkčního nábytku, kde každý kus je originál…

Vzdělání a praxe

Tomáš Krejčiřík

1991-1995 Střední průmyslová škola ve Volyni-obor nábytkář
1995-1998 Střední uměleckoprůmyslová škola v Písku-obor restaurování dřeva

Státní památkový ústav Středních Čech

Po škole jsem nastoupil do této instituce v rámci civilní služby, kde jsem pod dohledem starších a moudřejších kolegů sbíral zkušenosti v oblasti restaurování dřeva a příbuzných oborů.

Mimo jiné jsem působil na státních hradech Kokořín, Karlštejn (instalace deskových obrazů Mistra Theodorika ze 14. století), zámcích Konopiště (restaurování části depozitáře) a Žleby (nová povrchová úprava zámecké knihovny).

Restaurátorský ateliér Bělohradský, Praha

Po civilní službě jsem nastoupil do restaurátorského ateliéru Karla Bělohradského v Praze-Košířích, kde jsem prorestauroval následujících osm let. Krom toho došlo i na výrobu replik či realizování vlastních návrhů v požadovaném historickém slohu.

Truhlářství Rott, Hromnice

V roce 2007, kdy jsem opustil naše hlavní město a zapustil kořeny v Plzni, jsem se nechal zaměstnat v truhlářské firmě. Tady jsem sbíral cenné zkušenosti až do jara roku 2011. Nicméně restaurováníí zůstalo mou srdeční záležitostí a věnoval jsem se mu i nadále, i když jen po práci a ve stísněných podmínkách domácí dílny.

Od roku 2011 vlastní živnost

Nejprve v pronajatých prostorách a od roku 2013, kdy jsme pořídili a zrekonstruovali výrobní halu v centru Plzně, konečně ve vlastním.